VIHARSAROK NÉPTÁNCSZÖVETSÉG

A Viharsarok Néptáncszövetség 1989-ben jött létre. Célja elsősorban Békés megyében működő néptánccsoportok valamint a Dél-alföldi régióból kapcsolódni szándékozók összefogása, tevékenységük továbbfejlesztése, szakmai és társadalmi megbecsülésüknek előmozdítása.

A Viharsarok Néptáncszövetség célja elsősorban Békés megyében működő néptánccsoportok valamint a Dél-alföldi régióból kapcsolódni szándékozók összefogása, tevékenységük továbbfejlesztése, szakmai és társadalmi megbecsülésüknek előmozdítása a következő formákban:

- a kapcsolódó néptánccsoportok szakmai tevékenységének segítése,
- a Dél-alföld, ezen belül Békés megye néptánckultúrájának őrzése, továbbéltetése,
- a tagság szakmai képzettségének továbbfejlesztése,
- a műfajhoz kapcsolódó rendezvények kezdeményezése, szervezése.

 

A működéshez szükséges anyagi feltételeket pályázati forrásokból teremtik meg, ez adja a szakmai munka hátterét is.


Rendszeresen szerveznek néptáncosok számára kurzusukat, ahol egy adott tájegység táncanyagát sajátíthatják el a területet és a lépéseket legjobban ismerő szakember segítségével.

Fontosnak tartjuá a néptánc együttesek vezetőinek ismeretbővítését számukra is indítotak már képzéseket.


A szövetség legrangosabb eseménye a Viharsarki Táncháztalálkozó, amely 2004-ben IX. alkalommal kerül majd megrendezésre. (Kezdetben a rendezvény megyei gyermek és felnőtt együttesek találkozójaként volt ismert.) A táncháztalákozókon az együttesek bemutatkozása mellett különböző programokkal várják a látogatókat, tánctanítások, játszóházak, hagyományörző együttesek bemutatkozása, kirakodóvásár nyújt még szórakozást.

 

Pályázati forrásokból technikai hátteret teremtettek, így tagságuk rendelkezésére egy videokamera, számítógép, cd író, video magnó.

 

Rendszeresen szerveznek nyári tánctáborokat tagságunk és az érdeklődők számára, ezt általában a Békés Megyei Népművészeti Egyesülettel és Békés Megye Képviselő-testülete Megyei Művelődési Központjával együttműködve teszik, ugyanis az általuk bonyolított Komplex Népművészeti Tábor egy gazdag szabadidő eltöltési lehetőséget kínál nem beszélve a sok kézműves szakmáról, amelynek művelésébe bepillanthatnak a táncosok.

 

Szaktanácsadási lehetőséggel is élhet a tagság, ez több területre is érvényes, segítettünk már tagjaiknak szakmai anyagok másolásával, pályázati tanácsadással, információ közvetítéssel és egyéb folklórhoz kötődő szakmai ismeretek nyújtásával.

 

Békéscsaba Online


Szóljon hozzá a fórumon!