Nyomdaipari Tudás-és Képzőközponttal gazdagodott Békéscsaba

A Modern Városok Program keretében közel 2 milliárd forint értékben hozták létre a Nyomdaipari Tudás- és Képzőközpontot Békéscsabán.

Az ünnepélyes átadón Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára kiemelte, a beruházás kiváló példája annak, hogy az Ipar 4.0-ban megfogalmazott célok elérhetőek. A korábbi 740 szakma közül csak 177-et tartottak meg, a képzési tartalmak meghatározásába bevonták a gazdasági szereplőket és létrejöttek az ágazati készségtanácsok is. Létrejött egy új ágazat, melynek egyik ága a nyomdaipar lett.
 
A városban 33 nyomdaipari vállalkozás működik
 
Az államtitkár megjegyezte, hogy csak ott tud fejlődni a szakképzés, ahol a helyi városvezetés megértette, hogy "az állam a fenntartóváltással nem elvenni akar". Erre példa a most átadásra került beruházás is.
 
Herczeg Tamás, a térség országgyűlési képviselője elmondta, hogy a Modern Városok Program keretében 270 beruházásra 4000 milliárd forint támogatást biztosít a kormány, idén ebből 600 milliárd a keretösszeg. A program keretében Békéscsabán újabb kiemelt beruházás veszi kezdetét decembertől, mivel újabb szakasszal bővítik az M44-es gyorsforgalmi utat, valamint tovább bővült a projekt 7 milliárd forint értékű út- és járdafejlesztéssel.
 
Szarvas Péter (Hajrá Békéscsaba Egyesület) polgármestere a nyomda-és csomagolóipar fellegvárának tartja a várost, hiszen 33 iparági vállalkozás működik itt. A településen az ötleteket nemcsak megtervezik, hanem meg is valósítják.
 
Mucsi Balázs, a Békéscsabai Szakképzési Centrum (BSZC) főigazgatója kiemelte, a BSZC Szent-Györgyi Albert Technikumában 1,9 milliárd forint kormányzati támogatással Európa legmodernebb nyomdaipari képző központja jött létre. A Gál Ferenc Egyetemmel kötött megállapodásnak köszönhetően a diákok felsőfokú intézményben folytathatják tovább tanulmányaikat.
 
BG
Forrás: MTI, Behír
A képek illusztráció